SOĞUK DEPO ODA SANDVİÇ PANELLERİ FİYATLARI

SOĞUK DEPO ODA SANDVİÇ PANELLERİ FİYATLARI

soğuk oda depo buzhane panel-degerleriSoğuk depo panelleri, gıda sektörünün ihtiyacı olan soğuk odalar, soğuk oda paneli ve gıda işleme alanlarının tavan ve duvarlarında kullanılan, poliüretan yalıtımlı sandviç panellerdir. Yapısal olarak güçlü fakat hafif olan soğuk depo panelleri, tavan ve duvarla birlikte izolasyonu aynı anda çözümler. Bu panellerin kullanım yerleri; meyve-sebze depoları, entegre et-tavuk-hindi tesisleri, donmuş gıda üretimi yapan tesisler, mezbahalar, mandıralar ve süpermarketlerdir.

Soğuk depo panelleri, bünyesinde bakteri barındırmadığı ve kolayca temizlenebildiği için gıda sektöründe istenen hijyenik şartları sağlar. Aynı zamanda düze yakın panel yüzey deseni de hijyen sağlamaya yardımcı olur.

Soğuk depo panelleri coil coating tekniği ile polyester, food grade polyester veya PVdf boyalarla boyanmış galvaniz sacdan üretilir. Bu boyama sistemi, metalin uzun ömürlü olmasını garanti eder. Sıvalı duvarlar gibi kokuyu tutmaz, fayans, seramik vb. malzemeler gibi derzlerinde bakteri barındırmaz, yüzey çatlamaları, kırılmaları meydana gelmez.

Montajı Nasıl Yapılır ?

Montaja duvardan başlanır, daha sonra tavan ve en son döşeme yapılır. Prensip detaylarına uygun olarak tamamlanan montajdan sonra panelin üzerindeki koruyucu polietilen folyo çıkartılmalıdır.

Döşemede izolasyon yapılacaksa, soğuk depo zemininin diğer zeminlerle aynı seviyede kalabilmesi için soğuk depo alanı düşük döşeme olarak tasarlanmalıdır.

-5 C’nin altındaki odalarda panelin iç sacı, ısı köprüsü yapmaması için döşemeye yakın kısımdan ince bir bant halinde çıkarılır. Şok ve donmuş muhafaza odalarında, zeminin donup yapısal hasara yol açmaması için aşağıdan havalandırılmalı veya zemine rezistans döşenmelidir.

Tavan ve duvarlardan geçecek soğutma, elektrik vb. tesisat hatları ısı geçirmez şekilde izole edilmelidir.

Soğuk depo paneli aynı zamanda dış duvar olarak kullanılmamalıdır. Dış sac ısındığında izolasyon yetersiz kalabilmektedir.

Sızdırmazlığı sağlamak için iki panelin birleşim derzine Antibakteriyel (Food Safe) Silikon kullanılmalıdır.

Montaj sırasında ısı köprülerinin oluşmamasına dikkat edilmelidir. Isı köprüleri buzlanmaya sebep olur ve soğutucunun verimini düşürür.

Soğuk depolar ilk devreye alındıklarında yavaş yavaş soğutulmalı ve dondurucu odalarda basınç basınç dengeleyici valfler kullanılmalıdır. Aksi taktirde oluşacak ani basınç farkları oluşağacından panel yüzeyleri buruşabilir. Sandviç panel satan firmalar içinde en köklüsü olan firmamız en iyi hizmeti verecek !